Kompresory śrubowe bezolejowe
Kompresory śrubowe bezolejowe dostępne w następujących seriach :
- Seria RSW - kompresory bezolejowe z serii RSW to kompresory z wtryskiem wody, schładzane powietrzem lub wodą. Dedykowane ekonomicznemu cyklowi produkcyjnemu bezolejowego sprężonego powietrza kompresory śrubowe RSW i RSWF smarowane są wodą. Kompresory których technologia jest opatentowana, są wyłączone z procesu sprężania. W tym przypadku woda pełni zadanie oleju w systemie sprężania. Dzięki swoim właściwościom chemicznym doskonale magazynuje ciepło i pozyskuje ciepło dostarczane z procesu sprężania kompresora i łożysk ślizgowych z wtryskiem wody. Do kompresora RSW dołączony został sterownik RENNERtronic-Plus.
Kompresory RENNER są przyjazne dla środowiska dające bezolejowe powietrze
- Seria RSWF – kompresory śrubowe bezolejowe z wtryskiem wody, proces chłodzenia wodą lub powietrzem z zintegrowanym falownikiem. Jest to seria z przetwornicą częstotliwości. Szczególnie polecana jest w przypadku niejednolitych potrzeb na sprężone powietrze. Kompresory pozwalają wytworzyć efektywne sprężone powietrze, nawet jeśli wymagania są różne. Wielkość sprężonego powietrza na wyjściu kompresora jest zależna od realnych potrzeb na powietrze w układzie dzięki bezstopniowej elektronicznej kontroli prędkości. Jest to gwarantem maksymalnego niwelowania kosztów ekonomicznych związanych z jej eksploatacją. Przetwornica częstotliwości i układ sterujący są permanentnie zamontowane i zintegrowane z kompresorem śrubowym. Kompresor z falownikiem dostosowuje się wydajnością do aktualnego zapotrzebowania dzięki zmianie częstotliwości prądu i regulacji prędkości obrotowej. Dzięki temu rozwiązania możliwe jest znaczne zmniejszenie poboru energii i zniwelowaniu do minimum biegu jałowego kompresora.
- Seria ECO-TEC – kompresory śrubowe bezolejowe RS-ET 3.0 - RS-ET 55.0 z systemem uzdatniania ECO-TEC.
Seria RS-ET opiera się na klasycznej serii kompresorów śrubowych RS.
Kompresory śrubowe bezolejowe RENNER posiadają zintegrowany system bezolejowego uzdatniania sprężonego powietrza ECO-TEC który znajduje się w obudowie kompresora.
System ECO-TEC działa na zasadzie przemiany oleju i pozostałych węglowodorów w procesie fizyko-chemicznym w wodę oraz dwutlenek węgla dzięki użyciu specjalistycznego konwertera. Po zakończeniu procesu przemiany sprężone powietrze uznawane jest za całkowicie bezolejowe (max. ilość oleju 0,003 mg/m3 w/g ISO 8573-1, klasa 1).
Z powodzeniem może być stosowane we wszystkich sytuacjach gdzie wymagane jest bezolejowe sprężone powietrze.
System ECO-TEC jest wykorzystywany przez stale zwiększające się grono użytkowników.
Do zalet systemu ECO-TEC możemy zaliczyć :
- 100% sprawność systemu niezależna od temperatury, wilgotności czy koncentracji oleju.
- Kondensat który powstaje jako efekt reakcji jest przeźroczysty jak woda oraz absolutnie bez oleju(ilość węglowodorów < 1mg/Litr). Wg przepisów i dyrektyw chroniących środowisko kondensat może być bezpośrednio odprowadzony do kanalizacji bądź też zastosowany ponownie jako woda w procesach technologicznych. Nie występują w ogóle problemy związane z gromadzeniem i utylizacją kondensatu. Brak również kosztów utylizacji oraz kosztów administracyjnych z nią związanych.
- Nie wymagane są żadne prace regeneracyjno-naprawcze w okresie pracy konwertera – pewne 15 tyś. godzin pracy bez serwisowania.
- Serwis kompresora polega na zwykłej kontroli wzrokowej.
- Znacznie wydłużona żywotność zamontowanych za konwerterem filtrów. Wspomniane filtry nie mają kontaktu z olejem, przez co nie ma obawy zatykania porów wkładu filtra.
- Znacznie zwiększona wydajność osuszacza ziębniczego zamontowanego za konwerterem. Żywotność zwiększyła się gdyż nie występuje osadzający się często na powierzchni wymiennik oleju, który powodował obniżenie współczynnika wymiany cieplnej.
- Istnieje opcja wykorzystania po konwerterze osuszacza membranowego, gdyż nie występuje niebezpieczeństwo kontaminacji olejem